Dagsorden
1) Valg af 16 medlemmer til Udvalget for Forretningsordenen.
2) Valg af 17 medlemmer til Udvalget til Valgs Prøvelse.
3) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Arbejdsmarkedsudvalget.
4) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Boligudvalget.
5) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Det Energipolitiske Udvalg.
6) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Erhvervsudvalget.
7) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Europaudvalget.
8) Valg af 17 medlemmer til Finansudvalget.
9) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Forsvarsudvalget.
10) Valg af 17 medlemmer til Indfødsretsudvalget.
11) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Kirkeudvalget.
12) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Kommunaludvalget.
13) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Kulturudvalget.
14) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Miljø- og Planlægningsudvalget.
15) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Det Politisk-Økonomiske Udvalg.
16) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Retsudvalget.
17) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Skatteudvalget.
18) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Socialudvalget.
19) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Sundhedsudvalget.
20) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Trafikudvalget.
21) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Uddannelsesudvalget.
22) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Udenrigsudvalget.
23) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Udvalget for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri.
24) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Udvalget for Udlændinge- og Integrationspolitik.
25) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Udvalget for Videnskab og Teknologi.
26) Valg af 17 medlemmer og stedfortrædere til Udvalget vedrørende Grønlandske Forhold.
27) Valg af 21 medlemmer til det særlige udvalg vedrørende spørgsmålet om en nyordning af forholdet mellem Danmark og Færøerne.
28) Valg af 2 medlemmer til at føre tilsyn med Folketingets Bibliotek.
29) Valg af 9 medlemmer til det i grundlovens § 71 omhandlede tilsyn med behandlingen af personer, der er frihedsberøvet.
30) Valg af 17 medlemmer og 17 stedfortrædere til Det Udenrigspolitiske Nævn.
31) Valg af 16 medlemmer og 16 stedfortrædere til Nordisk Råd.
32) Valg af 9 medlemmer og 9 stedfortrædere til Udvalget vedrørende Det Etiske Råd.
33) Valg af 6 medlemmer og 6 stedfortrædere til OSCE's Parlamentariske Forsamling.
34) Valg af 5 medlemmer og 5 stedfortrædere til Europarådet.
35) Spørgsmål til ministrene.
36) Første behandling af beslutningsforslag nr. B 1: Forslag til folketingsbeslutning om styrkelse af det danske bidrag til den multinationale sikringsstyrke i Irak.
Afslutning af mødet